✦ ceramika dla Twojego domu ✦ stworzona ręcznie w duchu slowlife i lesswaste ✦

FAQ

Czy naczynia można myć w zmywarce?
Tak, nasze produkty wypalamy w temp. powyżej 1235 stopni, dzięki czemu osiągają spiek ceramiczny i są bardzo wytrzymałe. Mycie ręczne jest natomiast mniej inwazyjne i pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem naczyń przez wiele lat.

Czy naczynia można wkładać do mikrofalówki? 
Jak najbardziej, w naszych naczyniach można podgrzewać potrawy w mikrofalówce. Wyjątek stanowią naczynia ze złotymi zdobieniami.

Czy szkliwa, których używamy są spożywcze? 
Większość szkliw, które mamy w pracowni posiada atesty i są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jeśli pojawi się wyjątek, na pewno będzie on wyraźnie zaznaczony w opisie produktu. Nie szkliwimy naczyń do gastronomii szkliwem niespożywczym.

Dlaczego tak drogo?
Nie jesteśmy fabryką, ani zakładem produkcyjnym, a dwuosobową pracownią ceramiki, w której tworzymy wszystko ręcznie. Każdy produkt jest niepowtarzalny, poświęcamy mu dużo naszej uwagi i przelewamy kawałek siebie (nie wspominając o pocie i łzach ;)). Za wysoką ceną idzie dużo wyższa jakość produktu, niż z popularnych sieciówek. Staramy się, aby przedmioty cieszyły oko nawet, gdy stoją na półce stanowiąc akcent wnętrza.

Czy organizujecie warsztaty?
Jesteśmy w trakcie przygotowywania nowej przestrzeni pod warsztaty. Jak tylko wszystko podopinamy, poinformujemy o tym fakcie na naszych fanpagach na instagramie i facebooku @restceramics :)

Czy można składać indywidualne zamówienia?
Zazwyczaj tak, wszystko zależy od naszego aktualnego obłożenia. Aby złożyć zamówienie napisz do Nas na adres hello@restceramics.com albo skontaktuj się przez formularz
PS. Realizujemy zamówienia z przetestowanych mas i szkliw, w stylistyce, w której się poruszamy. Jeśli mamy stworzyć coś niestandardowego, musimy przeprowadzić testy, co wiąże się z wyższymi kosztami i dłuższym czasem realizacji.

Ile trwa czas realizacji zamówienia? 
Wszystko zależy od wielkości zamówienia. Najkrótszy czas realizacji wynosi 2-3 tygodnie. To jest technologiczne minimum, podczas którego glina podsycha i siedzi w piecu, tego niestety nie przeskoczymy. 

Czy produkty można odebrać osobiście?
Jak najbardziej, zamówienie można odebrać u nas w praconi (ul. Fredry 6, Nowa Ruda), najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. 
Na miejscu można płacić kartą :)

Gdzie można zobaczyć i podotykać produkty rest? 
Zawsze zapraszamy z otwartymi ramionami do naszej pracowni :) Ugościmy, poczęstujemy herbatą i dobrą energią.

Śląsk - palarnia i kawiarnie Proper (Bielsko -Biała, Czechowica- Dziedzice, Katowice)

Bydgoszcz - Kubik Studio, ul. Jagiellońska 84

Wrocław - Projekt Roślny, ul. Świętokrzyska 40b

Sopot - Atelier Looks by Luks ul. Haffnera 42

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl