ceramika handmade dla Twojego domu • naczynia • osłonki na doniczki • warsztaty ceramiczne

FAQ

Czy naczynia można myć w zmywarce?
Tak, nasze produkty wypalamy w temp. powyżej 1220 stopni, dzięki czemu osiągają spiek ceramiczny i są bardzo wytrzymałe. Mycie ręczne jest natomiast mniej inwazyjne i pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem naczyń przez wiele lat.

Czy naczynia można wkładać do mikrofalówki? 
Jak najbardziej, w naszych naczyniach można podgrzewać potrawy w mikrofalówce. Wyjątek stanowią naczynia ze złotymi zdobieniami.

Czy szkliwa, których używamy są spożywcze? 
Większość szkliw, które mamy w pracowni posiada atesty i są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jeśli pojawi się wyjątek, na pewno będzie on wyraźnie zaznaczony w opisie produktu. Nie szkliwimy naczyń do gastronomii szkliwem niespożywczym.

Dlaczego tak drogo?
Nie jesteśmy fabryką, ani zakładem produkcyjnym, a dwuosobową pracownią ceramiki, w której tworzymy wszystko ręcznie. Każdy produkt jest niepowtarzalny, poświęcamy mu dużo naszej uwagi i przelewamy kawałek siebie (nie wspominając o pocie i łzach ;)). Za wysoką ceną idzie dużo wyższa jakość produktu, niż z popularnych sieciówek. Staramy się, aby przedmioty cieszyły oko nawet, gdy stoją na półce stanowiąc akcent wnętrza.

Czy organizujecie warsztaty?
Jeśli ktoś ma ochotę pod naszym okiem coś sobie ulepić, dowiedzieć się od czego zacząć i jak wygląda proces, przygotowaliśmy warsztat "zrób to sam". Więcej informacji znajduje się w zakładce warsztaty

Czy można składać indywidualne zamówienia?
Zazwyczaj tak, wszystko zależy od naszego aktualnego obłożenia. Aby złożyć zamówienie napisz do Nas na adres hello@restceramics.com albo skontaktuj się przez formularz
PS. Realizujemy zamówienia z przetestowanych mas i szkliw, w stylistyce, w której się poruszamy. Jeśli mamy stworzyć coś niestandardowego, musimy przeprowadzić testy, co wiąże się z wyższymi kosztami i dłuższym czasem realizacji.

Ile trwa czas realizacji zamówienia? 
Wszystko zależy od wielkości zamówienia. Najkrótszy czas realizacji wynosi 2-3 tygodnie. To jest technologiczne minimum, podczas którego glina podsycha i siedzi w piecu, tego niestety nie przeskoczymy. 

Czy produkty można odebrać osobiście?
Jak najbardziej, zamówienie można odebrać u nas w praconi (ul. Świderska 108/13 Warszawa), najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. 
Na miejscu można płacić kartą :)

Gdzie można zobaczyć i podotykać produkty rest? 
Zawsze zapraszamy z otwartymi ramionami do naszej pracowni :) Ugościmy, poczęstujemy herbatą i dobrą energią.

Śląsk - palarnia i kawiarnie Proper (Bielsko -Biała, Czechowica- Dziedzice, Katowice)

Bydgoszcz - Kubik Studio, ul. Jagiellońska 84

Warszawa - Hałas Vinyl + Coffee, ul. Elsterska 10

Wrocław - Projekt Roślny, ul. Świętokrzyska 40b

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl